Przejdź do wersji zoptymalizowanej dla osób niewidzących i słabowidzących
Przejdź do wyszukiwarki
Przejdź do menu górnego
Przejdź do treści głównej
Przejdź do menu prawego
Przejdź do mapy serwisu
Przejdź do stopki
<span></span> <span></span> <span></span> <span></span> <span></span> <span></span> <span></span> <span></span> <span></span> <span></span> <span></span> <span></span>
Znajdujesz się w: Strona główna / forum

Forum

 
WątekPostówOstatni post
Śmieci762015-10-21 09:08:05
Ile i jak za śmieci od lipca?
Dlaczego wszyscy nabierają wody w usta jak się pyta o nowe stawki i zasady wywozu śmieci? Czy to prawda, że pięcioosobowa rodzina będzie płaciła 60 złotych miesięcznie podatku śmieciowego? Czy to prawda, że na każdej posesji trzeba będzie sobie wybudować śmietnik wielki jak parterowy dom, bo śmieci dalej będą odbierane raz na miesiąc? Czy to prawda, że popiół trzeba będzie zgłaszać do usunięcia najczęściej raz na kwartał i za dodatkową opłatą? Dlaczego oficjalnej stronie Zagnańska nie ma słowa informacji o tym?
Ciekawski
2012-12-22 20:50:35
Ile i jak za śmieci od lipca?
Zgodnie z obowiązującym prawem od 1 lipca 2013 r. w Gminie Zagnańsk będzie obowiązywać nowy system gospodarowania odpadami. Rada Gminy Zagnańsk podjęła już stosowne uchwały, podane są one do publicznej wiadomości na stronie internetowej Urzędu Gminy: http://www.biuletyn.net/nt-bin/_private/zagnansk/7201.pdf, http://www.biuletyn.net/nt-bin/_private/zagnansk/7202.pdf, http://www.biuletyn.net/nt-bin/_private/zagnansk/7203.pdf, http://www.biuletyn.net/nt-bin/_private/zagnansk/7204.pdf. Zgodnie z ich brzmieniem każdy właściciel nieruchomości zobowiązany będzie do złożenia stosownej deklaracji w której wykaże ilość zamieszkujących osób. Stawka przyjęta przez Radę Gminy w Zagnańsku należy do najniższych w województwie i wynosi: - jeżeli śmieci poddane zostaną segregacji - 4zł od mieszkańca, - jeżeli śmieci nie będą segregowane - 8 zł od mieszkańca. Worki do segregacji śmieci o określonych kolorach dostarczy przedsiębiorca wyłoniony w drodze przetargu. Co do możliwości usuwania popiołu z posesji to będzie można go wywozić do Gminnego Punktu Zbiórki Odpadów Problematycznych, który rozpocznie swoje funkcjonowanie od 1 lipca 2013r. w miejscowości Samsonów 24.
UG Zagnańsk
2012-12-27 09:14:15
Czy ja dobrze czytam?
Z linków wynika, że odpadki kuchenne będą odbierane co trzy tygodnie. Czy ktoś zastanowił się jaki latem będzie smród i plaga szczurów i robactwa? Faktycznie pisze o konieczności budowy na posesji śmietnika, ale na to pytanie UG nabrał wody w usta! Proszę mi łaskawie odpowiedzieć czym mam dostarczyć popiół z miejscowości Barcza do tego punktu? Taczką? W reklamówkach? Zgodnie z ustawą to gmina jest właścicielem tego popiołu i ma go obowiązek odebrać w miejscu powstania. Jeśli mam go dostarczyć to kto mi zapłaci za jego transport? I kolejne pytanie: w każdym miesiącu przez łącznie ok 7 dni nie ma w domu jednego z domowników, gdyż przebywa w Krakowie na studiach zaocznych, w jaki sposób mam obliczyć w związku z tym kwartalną opłatę?
z Barczy
2012-12-27 14:18:20
Ile i jak za śmieci od lipca?
Przypominamy, że można zadeklarować jedną z dwóch opcji: nie segregujemy i segregujemy odpady. W regulaminie napisane jest, że odpady kuchenne będą odbierane nie rzadziej niż co trzy tygodnie (będą mogły być odbierane częściej). Mieszkańcy nie mają obowiązku wybudowania na posesji śmietnika. Miejscem do czasowego gromadzenia selektywnie zbieranych odpadów może być (ale nie musi) np. zadaszona osłona, wyodrębnione pomieszczenie w budynku. Popiół będzie można oddać bezpłatnie do Gminnego Punktu Odpadów Problematycznych. Domownik, który nie przebywa w domu tylko 7 dni w miesiącu powinien być brany pod uwagę przy wypełnianiu deklaracji.
UG Zagnańsk
2012-12-28 10:20:30

"Przypominamy, że można zadeklarować jedną z dwóch opcji: nie segregujemy i segregujemy odpady. Popiół będzie można oddać bezpłatnie do Gminnego Punktu Odpadów Problematycznych. Domownik, który nie przebywa w domu tylko 7 dni w miesiącu powinien być brany pod uwagę przy wypełnianiu deklaracji." NO JAK MOŻNA TAK IGNOROWAĆ MIESZKAŃCÓW? NIE DOSYĆ, ŻE ZAPŁACĘ I CHCĘ SEGREGOWAĆ TO JESZCZE MAM POPÓŁ NA SWÓJ KOSZT WYWOZIĆ? BRAWO! ZAPAMIĘTAMY TO PRZY WYBORACH!
WYBORCA
2012-12-31 11:05:10
Pieluchy jednorazowe
Do jakich odpadów zaliczamy pieluchy jednorazowe?
2013-01-01 22:44:36

Szkoda, że w artykule http://zagnansk.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&menu=8&artykul=2491&akcja=artykul nie napisano niczego więcej. Z lektury forum wynika, że temat jest dość drażliwy. Na sołectwach nikt nic nie wie, A ten pomysł w dostarczaniem popiołu do Samsonowa to chyba wzięty z księżyca.
Maniek
2013-01-03 20:28:44
Pieluchy jednorazowe i popiół
Popiół będzie można pozostawić w Gminnym Punkcie Odpadów Problematycznych. Pomimo faktu, że jeśli mieszkaniec gminy zadeklaruje się, że będzie segregował opady i zapłaci 4 zł miesięcznie, to pojawi się również część odpadów, która nie będzie podlegała segregacji. Do nich będą należały również pieluchy jednorazowe. Również te odpady będą odebrane od mieszkańców przez firmę odbierającą odpady. Dodatkowo wyjaśniamy, że regionalna instalacja do odbioru odpadów dla Gminy Zagnańsk usytuowana w Promniku nie odbiera wszystkich rodzajów odpadów.
UG Zagnańsk
2013-01-07 13:58:30
śmieci
poprzednio gmina wybrala nam odbiorce i kazała podpisała umowe to teraz w imieniu mieszkańców niech rozwiąże A jak nie wymówie to co!
mario
2013-01-07 20:54:17

skoro tyle wychodzi od rodziny 5 - osobowej (60)może by wprowadzic ulgi dla rodziny wielodzietnej? Czy wystawiając posegregowane śmieci zapłacimy po 4 zł a za ten worek z pieluchami 8? A popiól najlepiej posypcie na kompostownik jesli taki ktoś posiada)))
bry
2013-01-07 21:52:03

Mam pytanie w którym to miejscu znajduje się " Gminny Punkt Odpadów Problematycznych" i kiedy owe odpady można oddawać.
andrzej
2013-01-09 14:05:49
Gminny Punkt Odpoadów Problematycznych
Gminny Punkt Odbioru Odpadów Problematycznych znajduje się w msc. Samsonów 24. Swoją działalność rozpocznie z dniem 1 lipca 2013r. Informacje na ten temat można znaleźć w ww. Uchwale Rady Gminy Zagnańsk: http://www.biuletyn.net/nt-bin/_private/zagnansk/7238.pdf
UG Zagnańsk
2013-01-10 09:46:32
śmieci - rozwiązywanie umów
Gmina Zagnańsk nie brała udziału w zawieraniu umów pomiędzy mieszkańcami a firmą odbierającą odpady komunalne. Wskazała jedynie podmioty, które zajmują się tą działalnością w celu ułatwienia mieszkańcom faktu zawarcia umów i dokonania maksymalnej optymalizacji kosztów. Wymówić umowę może jedynie ta strona, która ją zawarła. Zwróciliśmy się z wnioskiem do firm odbierających odpady komunalne na terenie naszej Gminy, aby w imieniu mieszkańców danego sołectwa stosownego wypowiedzenia umowy mógł dokonać Sołtys. W momencie uzyskania odpowiedzi poinformujemy Państwa o powyższym.
UG Zagnańsk
2013-01-10 14:05:54
śmieci - ulgi
Na dzień dzisiejszy nie ma możliwości stosowania ulg. Podjęto działania zmierzające do zmiany niektórych zapisów Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminie. Na bieżąco monitorujemy prace legislacyjne trwające w Parlamencie zmierzające do zmiany niektórych zapisów Ustawy. Wystawiając posegregowane śmieci zapłacimy po 4 zł. Siłą rzeczy wśród odpadów posegregowanych znajdą się również odpady zmieszane. Nie wpłynie to na wysokość opłaty.
UG Zagnańsk
2013-01-11 10:13:03
smieci
to ile koszy bedzie potrzebne? i co z butami.
jupik
2013-01-11 12:50:21
śmieci
nie no, ludzie!!!! zaraz zaczną się pytania: a co z doniczkami, a co z bombkami z choinki, zegarkami...to jakiś obłęd zaczyna przypominać!
x
2013-01-14 20:55:57
śmieci
Trzeba dokładnie ludziom wyjaśnić jak segregować to wtedy to będzie miało sens i skończy się być może zaśmiecanie lasów. Wywożenie odpadów kuchennych tak jak do tej pory czyli raz na miesiąc to produkcja szczurów. W mieście płaca więcej za wywóz śmieci ale odbiór jest co kilka dni.
selena
2013-01-15 08:01:00
śmieci
MOŻE TO I OBŁĘD ALE ZARAZEM WIELKI PROBLEM, JAK ZAKWALIFIKOWAC ODPAD I DO JAKIEGO WORKA MOŻNA GO WRZUCIĆ .Firma wywozowa nie zabierze nam worka bo stwierdzi że np. z butelkami plastikowymi wymieszaliśmy buty itp. .itd. Dlatego widzę tu zadanie dla Urzędu Gminy -wydrukować ulotkę z rozpiską na poszczególne odpady jak je zakwalifikować i do którego worka ,bo jest ich cała masa ,plastik ,szkło , metal ,czy papier nie robią problemu z tym każdy sobie poradzi .Na dobry początek mamy tu już trzy worki plus jeden na niesegregowane odpadki kuchenne , iloma workami będziemy musieli obstawić swoje posesje, do jakiego worka wrzucimy np. kawałki styropianu ,czy na przykład doniczkę którą przytoczył pan/pani X jeśli plastikowa to do plastików a jeśli gliniana to gdzie, czyżby następne worki a to dopiero czubek góry odpadów z którymi nie będzie wiadomo co zrobić .Może okazać się że będzie gorzej niż było, bo odpad z którym nie wiadomo co zrobić znajdziemy w lasach i przydrożnych rowach .Dlatego wraz z deklaracją którą roznosili urzędnicy powinniśmy dostać dokładną szeroko rozpisaną ulotkę która mówiła by ile worków będzie potrzebnych przy segregacji i każdy worek rozpisany niemalże na czynniki pierwsze .Jak często będą zabierane worki -które będziemy musieli oglądać np. przez pół roku ,które przez kwartał a które będą zabierane co miesiąc .Pytań i wątpliwości jest cała masa dlatego nie bagatelizujmy sprawy, z całym szacunkiem Panie x .Zadanie dla gminy na pewno jest i szybko powinno zostać podjęte w celu uświadomienia ludności . Każdy wiadomo, chciałby taniej ,czyli segregować ale nikt do końca nie wie dokładnie jak to ma wyglądać .
obserwator
2013-01-15 10:00:58
śmieci
Czy mamy rozumieć że od każdego worka segregowanego np: plastyk, makulatura, szkło, plus kosz to jest 4 razy 4 to jest 16 zł . Proszę o wyjaśnienie.
mieszkaniec Gminy
2013-01-15 11:34:03
takt i wyczucie
4 osobowa rodzina płaciła za wywóz niesegregowanych śmieci 10 zł miesięcznie ale trzeba przyznać jest to postępowanie nieekologiczne. Zachęcamy więc ich do segregacji odpadów... Jeżeli je dokładnie posegregują to zapłacą jedynie 16 zł. No i to już jest poważna oszczędność. Ludzie uwierzcie- to dla waszego dobra. Pozdrawiam serdecznie - do miłego segregowania...
dejacek
2013-01-17 22:40:18
Kilka wyjaśnień po lekturze
W kwestii śmieci, jak widać, narosło już sporo mitów. Prawdopodobnie jest to skutek braku powszechnych konsultacji społecznych przed podjęciem stosownych uchwał. Faktem jest, że ludzie po prostu nie wiedzą o co w tym wszystkim chodzi, bo nikt im tego nie wytłumaczył, a szkoda. Po pierwsze: Wg nowych regulacji prawnych to GMINA, a nie jak było do tej pory właściciel nieruchomości, jest właścicielem wszystkich odpadów komunalnych, które powstają na jej terenie. Jest to najważniejsza zmiana, która całkowicie zmienia dotychczasowy stan w tym zakresie. Po drugie: To gmina, jako właściciel odpadów komunalnych, ma obowiązek zapewnić ich odbiór z miejsca wytworzenia, czyli w naszym przypadku od właściciela nieruchomości. Po trzecie: Gmina w celu realizacji obowiązku odbioru odpadów "opodatkowuje" WSZYSTKICH mieszkańców "podatkiem śmieciowym" naliczanym wg jednego ze sposobów wymienionych w ustawie (ustawa jest właśnie nowelizowana, celem uelastycznienia sposobów naliczania tego "podatku" Po czwarte: Mieszkaniec MOŻE WYBRAĆ jeden z dwóch sposobów postępowania z odpadami do momentu odbioru ich przez gminę (dokładniej przez wybraną w przetargu firmę realizującą w imieniu gminy tą czynność): nie segregować odpadów lub segregować CZEŚĆ odpadów. Po piąte: Segregowanie CZĘŚCI odpadów, będzie wiązało się z niższym "podatkiem śmieciowym" Po szóste: W przypadku segregowania CZĘŚCI odpadów, odpady nie podlegające segregacji będą zbierana przez mieszkańca w pojemniku na odpady zmieszane. Będzie tam można m. in. wsypywać popiół (ZIMNY!!!!!), pieluchy jednorazowe, rozbite doniczki, buty... itd, czyli to czego nie segregujemy. Po szóste: Niektóre odpady, jak np. zużyte akumulatory, puszki po farbie, opony itp będą musiały być zbierane osobno i: albo dostarczane do Gminnego Punktu Zbiórki Odpadów Problematycznych osobiście, albo odbierane w wyznaczonych terminach np. przez wybraną firmę. Po siódme: Potrzebna jest intensywna kampania informacyjna, która uświadomi mieszkańcom gm. Zagnańsk dlaczego i w jaki sposób od 1 lipca będzie funkcjonował odbiór odpadów, a przede wszystkim, że nie ma sensu ich wyrzucać np. do lasu lub palić, bo to gmina jest zobowiązana do ich odbioru w miejscu wytworzenia. Ni każdy ma czas i ochotę czytać uchwały Rady Gminy i następnie je analizować. Po siódme: Niektóre zapisy Regulaminu utrzymania czystości i porządku... uchwalonego przez Radę Gminy są zamieszczone bezpodstawnie, ale to już zadanie organu nadzorującego uchwały jst:) PS. Na pomysł dostarczania przez właściciela nieruchomości popiołu do Gminnego Punktu Zbiórki Odpadów Problematycznych, to nawet Bareja by nie wpadł:))))))))) Pozdrawiam
Krzysztof Sławiński
2013-01-18 11:05:52
śmieci
Szanowni Państwo, Segregacja śmieci na terenie Gminy Zagnańsk funkcjonuje już od dłuższego czasu. Organizowane przez Urząd zbiórki odpadów segregowanych, wielkogabarytowych czy opon dowiodły, że segregacja jest opłacalna. Przywożone przez pracowników Urzędu Gminy odpady segregowane z terenu naszej Gminy do poszczególnych wysypisk zostają zazwyczaj bez problemu zakwalifikowane do poszczególnej masy odpadów. Świadczy to o dużej świadomości ekologicznej naszych mieszkańców. Roznoszenie deklaracji przez urzędników było pierwszym niezbędnym etapem, który wymusiły nowe przepisy. W numerze lutowym Gazety Zagnańskiej zamieszczony zostanie pierwszy z cyklu artykułów, w którym opiszemy dokładnie jak należy segregować odpady. Co do tak szczegółowo postawionego pytania jak zakwalifikować np. styropian, czynnikiem decydującym będzie fakt, co wchodzi w jego skład. Jak już wielokrotnie informowaliśmy odwiedzając naszych mieszkańców podczas roznoszenia deklaracji, czy na łamach naszego forum, w sytuacji w której ktoś zadeklaruje segregowanie śmieci, to bez względu na wytworzoną ich ilość zapłaci 4 zł od mieszkańca miesięcznie. Nie liczymy więc w tej sytuacji poszczególnych worków oddzielnie. Co do częstotliwości wywozu odpadów segregowanych to Rada Gminy podejmując stosowną uchwałę w tym zakresie wpisała, że wywóz następował będzie nie rzadziej niż raz na trzy tygodnie. Szczegółowy harmonogram podany zostanie przed wejściem w życie nowych zasad, czyli przed 1 lipca 2013 roku.
UG Zagnańsk
2013-01-18 14:18:52
śmieci
Co do zarzutu dotyczącego braku konsultacji społecznych przed podjęciem uchwał przez Radę Gminy w Zagnańsku uprzejmie informujemy, że na naszej stronie internetowej zamieszczaliśmy komunikat dot. prowadzenia właśnie konsultacji społecznych w sprawie nowych zasad gospodarowania odpadami. Do tutejszego urzędu wpłynęło szereg wniosków i postulatów, które zostały przekazane Radnym podczas komisji i które zostały uwzględnione w podjętych uchwałach. Nadmieniamy, że na naszej stronie została uruchomiona sonda w sprawie sposobu naliczania opłaty od mieszkańców za wywóz odpadów. Mieszkańcy wybrali metodę naliczania opłaty, której wysokość zależy od ilości zamieszkałych osób. O wszystkich poruszanych przez Pana kwestiach informujemy i będziemy informować na naszej stronie internetowej i w Gazecie Zagnańskiej. Kwestia postępowania z popiołem była już omawiana na naszym forum. Zachęcamy Pana do śledzenia naszej strony internetowej i Gazety Zagnańskiej.
UG Zagnańsk
2013-01-29 09:41:36
Co do zarzutu dotyczącego braku konsultacji społecznych przed podjęciem
Taaaaaaaaaaaaaaaaaa, a u mnie nikt nawet po konsultacjach nie był .Nikomu chyba się d.. nie chciało ruszyć,choć w domu byłem.Ale nie jestem debilem a kwestionariusz przez internet można ściągnąć .Ale , ale nadal parę pytań mam z tym związanych tak ,że ta sprawa urzędnicy z UG to nadal dla ludzi to ,,Tabula rasa"
bywalec
2013-01-29 17:57:33
śmieci
na stronie urzędu był komunikat o konsultacjach i prośba o przesyłanie swoich opinii mailowo bądź telefonicznie, osobiście, więc Bywalcu i mogłeś zgłaszać swoje wątpliwości. Z tego, co obserwuję urząd stara się odpowiadać na wpisy forumowiczów
weronka
2013-01-29 18:49:51
na stronie urzędu był komunikat o.....................
A ja dalej pytam,jak można opiniować coś czego jeszcze nie ma i do końca nie wiadomo jak będzie wyglądało.To co na papierze jest napisane to jako człowiek umiejący pisać i czytać rozumiem ,a rozumiem tylko tyle ,że nie zgodzenie się w ciemno na coś czego nie ma, będzie karalne.
bywalec
2013-01-30 14:10:22
śmieci
Bardzo proszę o wyjaśnienie mieszkańcom gminy jak odpady zielone można przechpowywać w plastikowych workach. Skoszona trawa zapakowana do takiego worka robi się gorąca i rozpuszcza go, a jeślli worek zawiążemy to eksploduje. Wiosną trawę trzeba kosić co tydzień. Czy np. 30 worków trawy mam przechowywać na posesji? A może Urząd Gminy wskaże miejsce gdzie takie odpady we własnym zakresie możemy wywieźć. Myślę, że korzyść byłaby obopólna, a posesje nie zamieniały by się w wysypiska śmieci.
zaniepokojona
2013-02-08 18:48:55
śmieci
Urząd Gminy w Zagnańsku uprzejmie wyjaśnia, że nasza gmina jest położona na terenie wiejskim i sposób postępowania ze skoszoną trawą jest powszechnie znany. Gmina nie ma wpływu na ilość koszonej trawy na terenie konkretnej posesji. W ramach istniejącego systemu, który będzie obejmował segregację odpadów, skoszona trawa będzie mogła również być składowana na kompostowniku po jego uprzednim zgłoszeniu w Urzędzie Gminy w Zagnańsku.
UG Zagnańsk
2013-02-12 13:46:50
Kompostownik
Podobno żeby zrobić kompostownik to trzeba zachować jakieś odległości od budynków i granicy działki. Czy ktoś wie jakie?
@qolog
2013-02-14 21:40:36

Z tych informacji w lutowej gazecie, to wiele nie wynika. Śmieci umieszczone są na samym końcu, no i napisane tak że nic nie wiadomo o co chodzi. Widocznie ważniejsze są informacje o harcach władzy, ale dla ludzi ważniejsze są śmieci
Alek
2013-02-17 18:58:49

Jesli ktoś jest zorientowany prosiłbym o informację dotyczacą odbioru śmieci niesegregowanych. Czy w ramach opłaty 8 zł (rozumiem że ta opłata odnosi sie do 1 miesiaca za 1 osobę) firma odbierająca smieci dostarczy pojemniki na ich składowanie, jesli tak, to o jakiej kubaturze, i jaka bedzie czestotliwść opróżniania tychże pojemników? Jesli beda to worki na to jaka objetość przysługuje jednej osobie miesiecznie?
Dariusz Dąbrowski
2013-02-26 14:48:22
śmieci niesegregowane
W ramach opłaty 8 zł mieszkaniec dostanie worek 60 l lub 120 l na zebranie śmieci. prawdopodobnie będzie to worek koloru czarnego. Co do pojemników to wiąże się to z faktem czy umowa, którą zawierał mieszkaniec przewidywała, że pojemnik jest własnością firmy odbierającej odpady czy mieszkańca. Worków dla każdego mieszkańca nie zabraknie, będą one dostarczone w odpowiedniej ilości przed 1 lipca 2013r.
UG Zagnańsk
2013-03-08 13:23:24

Czyli może za 8 zł wyrzucić 60 l lub 120. To co zrobić z resztą ? Czy wurzucić do lasu. Przecież to jest paranoja. Zakładając, że zadeklaruję śmieci niesegregowane to w takiej sytuacji , gdy zostaną usunięte pojemniki na na śzkło i plastik to ten wasz worek wystarczy mi na odpady kuchenne.
selena
2013-03-09 23:03:56
śmieci
Zgodnie z wpisami zamieszczonymi wcześniej, uprzejmie informujemy, że Gmina dostarczy worki w odpowiedniej ilości do gromadzenia odpadów. Przypominamy również, że wskazane postępowanie związane z wyrzucaniem śmieci do lasu jest surowo wzbronione
UG Zagnańsk
2013-03-11 09:21:14
Dalej cisza o śmieciach
Marcowy numer GZ się ukazał i nic o śmieciach nie pisze się. Czy artykuł w lutowej GZ był pierwszym i ostatnim?
Łoś
2013-03-11 22:45:34
śmieci
Ja się pytam ile będzie można wyrzucić śmiewci w miesiącu. Czy jest to ilość nieograniczona?
Majka
2013-03-13 07:53:54
kartony na mleko
Co z kartonami po mleku czy sokach. W informatorze gminnym pisze, że nie wolno ich wrzucac do worków z makulaturą. Tymczasem większość ekspertów z branży "odpadowej" twierdzi, że należy je traktowac jako makulaturę. Potwierdzenie tego, że jest to makulatura można znaleźć na stronie http://www.rekarton.pl/
Maciek
2013-03-13 09:42:16
Sankcje karne
Dlaczego nic się nie mówi o sankcjach karnych, za nie oddanie deklaracji i nie płacenie za śmieci gminie i kto będzie je egzekwował. Chciałbym zauważyć, że mówi się wyłącznie o tym jakie worki, ile należy płacić "haraczu", jak należy czyścić pojemniki, aby można byłoby je uznać za śmieci segregowane (surowce wtórne), ale z życia wiem, że dosłownie co 3 lub 4 rodzina dotychczas nie płaciła za śmieci a nawet nie miała podpisanej żadnej umowy na ich odbiór i nic za to nie mieli i tylko się śmiali z naiwnych. Teraz te same osoby twierdzą, że nadal tak będą postępować a z tego co wiem to nie ma na razie przepisu karnego na taki proceder, tylko dopiero są kary wykroczeń za zaśmiecanie środowiska (czyli krótko mówiąc jeżeli nie zostanę złapany na "wyrzucaniu śmieci do lasu" to nic mi nie grozi). A co z tymi osobami, które nie posiadają dochodów. I kolejne pytanie jakie mi się nasuwa to dlaczego narzuca się z góry płacenie "haraczu" dla gminy a nie daje się możliwości indywidualnego podpisania umowy z odbiorcą śmieci jak dotychczas - czyżbyśmy wracali do państwa komunistycznego. Przypuszczam, że większość ludzi chciałaby znać odpowiedzi na powyższe pytania
czytelnik
2013-03-14 22:06:25
kartony na mleko
Do marcowego numeru Gazety Zagnańskiej dołączona została wkładka dot. w całości nowelizacji "Ustawy śmieciowej". Jak już informowaliśmy wieleokrotnie w ramach opłaty ponoszonej przez mieszkańca 4 zł od mieszkańca miesięcznie w przypadku segregowania odpadów, oraz 8 zł od mieszkańca w przypadku nie segregowania odpadów zostanie odebrana od Państwa każda ilość odpadów. Kartony po sokach i mleku, które składają się z różnych frakcji odpadów wrzucamy do koszy bądź worków przeznaczonych na zbieranie zmieszanych odpadów komunalnych.
UG Zagnańsk
2013-03-18 08:28:44
kartony po mleku
Czy wyrzucanie kartonów po mleku czy sokach do koszy przeznaczonych na zbieranie zmieszanych odpadów komunalnych nie jest marnowaniem surowców wtórnych. W sytuacji kiedy taki rodzaj opakowania powinien być traktowany jako makulatura (jeszcze raz odsyłam do strony www.rekarton.pl ) czy gmina planuje wprowadzić zmianę w systemie zbiórki odpadów i włączenie kartonów do grupy odpadów makulaturowych ?
Maciek
2013-03-18 12:40:22
SLD złożył do TK wniosek
SLD złożył do TK wniosek o zbadanie zgodności z konstytucją tzw. ustawy śmieciowej.
bywalec
2013-03-20 16:54:24
Kartony po mleku
Stanowisko UG Zagnańsk w tej sprawie jest właściwe i zgodne z przepisami. To co jest makulaturą jest jednoznacznie zdefiniowane. Sorry, ale kartony po np. mleku nie są makulaturą. To opakowania wielomateriałowe, w których zawartość celulozy stanowi ok. 70-75% masy (reszta to tworzywa sztuczne i aluminium). Dokładniej to opakowania wykonane z trójwarstwowego kompozytu składającego się, zaczynając od zewnątrz, z: *warstwy grubego papieru – zwykle laminowanego i zadrukowanego, *warstwy folii aluminiowej gwarantującej szczelność i nieprzepuszczalność zapachów, *warstwy folii wykonanej z polimeru, dopuszczonego do bezpośredniego kontaktu z żywnością (np: polietylenu). Wydzielanie tego typu odpadów z głównego strumienia realizowane może być w miejscu ich powstania lub na składowisku. Pierwsze rozwiązanie jest w mojej ocenie nieopłacalne (kolejny worek). Oczywiście firma odbierająca odpady może sama z siebie zaproponować wydzielanie tego typu odpadów. Wprowadzenie tego przez gminę mogłoby skutkować wyższą opłatą. Nie wiem, czy niewielki udział tego typu odpadów w ogólnym strumieniu, uzasadniałby to. Pozdrawiam
Krzysztof Sławiński
2013-03-21 10:06:48
śmieci
Dlaczego w naszej gminie wprowadzono ust sieciową, komu to ma służyć? W gminie Łączna zostało na starych zasadach i każdy zadowolony, płacą 13 zł za miesiąc. Jak widać jak się chce ludziom pomoc to się da. Za wszystko odwdzieczymy się podczas wyborów ;-)
xxxy
2013-03-22 23:07:27
śmieci
coś zaległości w czytaniu stron urzędów masz. Wszędzie opłaty się zmienią, w Łącznej tez. Rada Gminy Łączna w dniu 22 marca podjęła właśnie uchwałę w sprawie odpłatności za odpady :))) wisi na stronie jak byk.
zuza
2013-03-25 09:46:49
sankcje karne
System, który będzie obowiązywał w całej Polsce od dn. 1 lipca 2013r. narzuciło ustawodawstwo wprowadzone przez Parlament RP. Gminy są jedynie wykonawcami odgórnych zaleceń. Dotychczas właśnie dlatego, że nie wszyscy mieli podpisane umowy na odbiór odpadów komunalnych i nie zawsze łatwo było to wyegzekwować, wprowadzono system, który, miejmy nadzieję, przyniesie znaczącą poprawę sytuacji. Kiedy wszyscy będziemy obciążeni comiesięczną opłatą być może część z nas zrozumie, że zostawianie śmieci w lesie jest po prostu nieopłacalne. W razie niezłożenia deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie, Wójt określi w drodze decyzji wysokość takiej opłaty dla każdego gospodarstwa domowego zgodnie z danymi z ewidencji ludności. Jeżeli właściciel nieruchomości nie zapłaci opłaty za gospodarowanie odpadami, Wójt będzie prowadził egzekucję, której celem jest doprowadzenie do przymusowego ściągnięcia należnej kwoty. Przy nieterminowych wpłatach będą naliczane odsetki za zwłokę.
UG Zagnańsk
2013-03-27 12:03:15
sankcje karne
Czyli wszystko to przymus.Jest to nie zgodne z konstytucja.Czyli Wójt wybrany w demokratycznych wyborach i rada gminy lamią swobody obywatelskie.
bywalec
2013-03-27 16:24:30
sankcje karne
No tak, lepiej było do tej pory, jak kilkuosobowa rodzina płaciła tylko za 1 kosz. Co się działo z większością śmieci, można zobaczyć w naszych lasach. Wywalanie śmieci do lasu i przydrożnych rowów nie jest dla "bywalca" łamaniem swobód? Jak szanowny "bywalcu" zorganizowałbyś odbiór odpadów w gminie? Podziel się swoimi pomysłami. A tak na marginesie... W serwisie samorządowym Lex-a jest bardzo ciekawy artykuł: "Rewolucja śmieciowa: dotychczasowych umów na odbiór odpadów nie trzeba wypowiadać Wbrew powszechnie panującej opinii dotychczasowych umów na odbiór odpadów nie trzeba wypowiadać. Od 1 lipca 2013 r. umowy takie automatycznie staną się bezprzedmiotowe i nie będą mogły być podstawą do żądania jakichkolwiek należności od właścicieli nieruchomości, uważa Radosław Skwarło. W związku z wejściem nowego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi, pojawiły się głosy o konieczności wypowiedzenia przez właścicieli nieruchomości umów na odbiór i wywóz odpadów zawartych z przedsiębiorcami, którzy takie usługi dotychczas świadczyli na podstawie umów. Brak rozwiązania lub wypowiedzenia takiej umowy miałby narazić właściciela nieruchomości na konieczność podwójnego płacenia za odbiór odpadów – w formie opłaty na rzecz gminy oraz w formie wynagrodzenia na rzecz przedsiębiorcy, zgodnie z obowiązująca umową. Błędny pogląd ministerstwa Taki pogląd jest całkowicie błędny, a jego rozpowszechnianie powoduje niepotrzebny zamęt. Pogląd ten jest powtarzany w prasie, gdyż jego autorem jest pracownik Ministerstwa Środowiska. W tym miejscu należy przypomnieć, że żadne ministerstwo, ani żaden minister nie jest w Polsce uprawniony do wydawania wiążącej interpretacji przepisów, a zwłaszcza ustaw. Nawet uregulowane przepisami ordynacji podatkowej interpretacje przepisów prawa podatkowego nie mają charakteru wiążącego. Pracownicy urzędów obsługujących centralne organy administracji publicznej nie mogą się wyzbyć nawyku tworzenia prawa powielaczowego. Źródeł tego nawyku można dopatrywać się w minionym ustroju, gdy władza centralna kierowała wszystkimi aspektami życia. Należy postulować, żeby pracownicy ministerstw i urzędów centralnych zaprzestali szkodliwej i bezprawnej praktyki wydawania interpretacji prawa, o ile nie jest to przewidziane prawem (jak wspomniane interpretacje przepisów podatkowych). Znam liczne przykłady zupełnie błędnych interpretacji, które potem przyniosły znaczne szkody podmiotom, które się do nich zastosowały. Błędny pogląd w kwestii obowiązywania umów na odbiór odpadów może być przyczyną licznych, niepotrzebnych sporów, które mogą trafić na drogę sądową i powodować zupełnie zbędne koszty. Umowy na odbiór odpadów staną się automatycznie bezprzedmiotowe Należy z całą mocą podkreślić, że żaden właściciel nieruchomości po objęciu go gminnym systemem gospodarowania odpadami, czyli najpóźniej od 1 lipca 2013 r., nie będzie miał obowiązku płacić za wywóz odpadów komunalnych, inaczej niż w formie opłaty za gospodarowanie, wnoszonej na rzecz gminy. Przedsiębiorca, z którym właściciel miał zawartą umowę na odbiór odpadów komunalnych, nie będzie miał prawa odbierać takich odpadów ani tym bardziej żądać za to zapłaty, nawet jeśli właściciel nieruchomości nie wypowie wcześniej umowy. Umowy takie automatycznie staną się bezprzedmiotowe i nie będą mogły być podstawą do żądania jakichkolwiek należności od właścicieli nieruchomości. Gmina przejmuje gospodarowanie odpadami z mocy prawa Ustawa z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2012 r., poz. 391 – dalej „ustawa”), po zmianach wprowadzonych ustawą z dnia 1 lipca 2011 r. o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 152, poz. 897 z późn. zm. – dalej „nowelizacja”), najpóźniej od 1 lipca 2013 r. nakłada na gminę obowiązek zorganizowania odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy (art. 6c ust. 1 ustawy). Obowiązek ten gmina realizuje poprzez zorganizowanie przetargu i zawarcie umowy na odbiór odpadów z przedsiębiorcą odbierającym odpady komunalne od właścicieli nieruchomości, wybranym w drodze przetargu (art. 6d i art. 6f ustawy). Właściciel nieruchomości będzie płacił za odbiór odpadów poprzez uiszczanie na rzecz gminy opłaty za gospodarowanie odpadami (art. 6h ustawy). Nie ma wątpliwości, że od 1 lipca 2013 r. usługę odbioru odpadów komunalnych z nieruchomości, na której zamieszkują mieszkańcy, może świadczyć wyłącznie przedsiębiorca, z którym umowę zawarła gmina. Inny przedsiębiorca nie może odbierać odpadów z takich nieruchomości, nawet jeżeli wcześniej był związany umową z właścicielem nieruchomości, a umowa ta nie została formalnie rozwiązana. Pomimo, że nowelizacja nie zawiera przepisu, który regulowałby wprost sprawę zawartych umów na odbiór odpadów, to i tak umowy te stają się bezprzedmiotowe i przestają być źródłem wzajemnych praw i obowiązków. Ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach nigdy nie funkcjonowała w oderwaniu od reszty systemu prawa. Ustawa przed nowelizacją w art. 6 ust. 1 stanowiła, że właściciele nieruchomości obowiązani są do udokumentowania wykonania obowiązku pozbywania się odpadów, w formie umowy korzystania z usług wykonywanych przez zakład będący gminną jednostką organizacyjną lub przedsiębiorcę posiadającego zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, przez okazanie takiej umowy i dowodów płacenia za takie usługi. Obowiązek ten istnieje do czasu wprowadzenia nowego systemu gospodarowania odpadami. Regulacje prawa cywilnego Umowa o świadczenie usług odbioru odpadów komunalnych bez wątpienia ma charakter cywilnoprawny. Według powszechnie stosowanych w prawie cywilnym klasyfikacji jest to umowa nienazwana, dwustronnie zobowiązująca, odpłatna i wzajemna. Podstawowym aktem prawnym regulującym stosunki cywilnoprawne jest kodeks cywilny. Dla omawianego problemu warto zwrócić uwagę na następujące przepisy kodeksu cywilnego: - Art. 58. § 1. Czynność prawna sprzeczna z ustawą albo mająca na celu obejście ustawy jest nieważna, chyba że właściwy przepis przewiduje inny skutek, w szczególności ten, iż na miejsce nieważnych postanowień czynności prawnej wchodzą odpowiednie przepisy ustawy. - Art. 353(1). Strony zawierające umowę mogą ułożyć stosunek prawny według swego uznania, byleby jego treść lub cel nie sprzeciwiały się właściwości (naturze) stosunku, ustawie ani zasadom współżycia społecznego. - Art. 387. § 1. Umowa o świadczenie niemożliwe jest nieważna. - Art. 475. § 1. Jeżeli świadczenie stało się niemożliwe skutkiem okoliczności, za które dłużnik odpowiedzialności nie ponosi, zobowiązanie wygasa. - Art. 495. § 1. Jeżeli jedno ze świadczeń wzajemnych stało się niemożliwe wskutek okoliczności, za które żadna ze stron odpowiedzialności nie ponosi, strona, która miała to świadczenie spełnić, nie może żądać świadczenia wzajemnego, a w wypadku, gdy je już otrzymała, obowiązana jest do zwrotu według przepisów o bezpodstawnym wzbogaceniu. Nie ma wątpliwości, że umowa na odbiór odpadów komunalnych z nieruchomości, na której zamieszkują mieszkańcy, zawarta przez właściciela nieruchomości po 1 lipca 2013 r. będzie nieważna jako sprzeczna z ustawą (art. 58 § 1 kc). Byłaby to także umowa o świadczenie niemożliwe, nieważna z mocy art. 387 § 1 kc. Niemożliwość świadczenia może dotyczyć czynności prawnych, gdy obowiązujące normy prawne określające reguły ich konstruowania nie pozwalają skutecznie dokonać takiej czynności. Tak jest, gdy system prawny w ogóle nie przyznaje podmiotowi kompetencji do dokonania danej czynności prawnej. (…) Niemożliwość świadczenia może być również wynikiem wprowadzonych czasowo lub trwale zakazów dokonywania określonych czynności prawnych (…). – A. Olejniczak [w:] A Kidyba (red.), Kodeks cywilny. Komentarz. Tom III. Zobowiązania - część ogólna. Z taką sytuacją mamy do czynienia w przypadku usług odbioru odpadów komunalnych – przepis ustawy zabrania zawierania takich umów i przekazuje tę kompetencję jedynie gminie. W przypadku umów zawartych przed 1 lipca 2013 r. mamy do czynienia z tzw. następczą niemożliwością świadczenia. Świadczenie stało się niemożliwe wskutek okoliczności, za którą nie ponosi odpowiedzialności żadna ze stron umowy. Do takiej sytuacji odnoszą się art. 475 § 1 kc i art. 495 § 1 kc. Z powodu niemożliwości świadczenia, do której doszło w trakcie trwania umowy, zobowiązanie wygasa, a strony nie mogą żądać wzajemnych świadczeń. W ten sposób w dniu 1 lipca 2013 r. wygasną zobowiązania ze wszystkim umów na odbiór odpadów komunalnych z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, bez potrzeby składania jakichkolwiek wypowiedzeń. Żaden przedsiębiorca (który nie wygrał przetargu i nie zawarł umowy z gminą) nie będzie miał prawa odbierać odpadów komunalnych z nieruchomości i żądać za to zapłaty, powołując się na wcześniej zawartą umowę z właścicielem nieruchomości. Takie postępowanie może być nawet kwalifikowane jako przestępstwo." Taka interpretacja przepisów to wielkie ułatwienie dla starszych osób.
Krzysztof Sławiński
2013-03-29 10:00:09
sankcje karne
No tak, lepiej było do tej pory, jak kilkuosobowa rodzina płaciła tylko za 1 kosz. Co się działo z większością śmieci..................................A nie zadał Pan sobie pytania ,ze rodzina kilkuosobowa przebywa w domu bardzo krótko i praktycznie nie wytwarza odpadów.W takiej sytuacji 1 kosz starczał.Teraz chciał nie chciał taka rodzina musi zapłacić,,poczwórnie,, za to czego nie wytworzyła i tu się pytam czy to jest demokratyczne.Zganianie gminy na wyrzucanie śmieci do lasu to tylko przykrywka do łupienia ludzi.Prawda jest taka jakby każdy miał dostęp do kosza i praktycznie za niego nie płacił to problem by zniknął .A tak ode mnie ,kary za zaśmiecanie obszarów leśnych były widocznie za małe i wykrywalność znikoma.
bywalec
2013-04-01 10:55:27
ekologiczni
Witam, mam pytanie do UG Zagnańsk: czy osoby, które segregują śmieci i osobiśie wyworzą je do specjalnych pojemników rozmieszczonych na terenie gminy, a resztę przerabają na kompostownik...też są zmuszenie do opłaty śmieciowej? Czy ktoś kto nie śmieci też musi płacić? Niektórzy ludzie żyją ekologicznie...
jp
2013-05-11 12:10:59
Do ekologicznych
Na terenie Gminy Zagnańsk, są rozmieszczone pojemniki do segregacji szkła i plastiku tzw. dzwonki. W gospodarstwach domowych wytwarzany jest strumień odpadów, których nie zaliczamy ani do szkła ani do plastiku ani też nie wyrzucimy ich na kompostownik. Nie ma takiej możliwości, aby mieszkaniec nie posiadał kosza (worków) na śmieci, ponieważ każdy z nas wytwarza również taki rodzaj odpadów, których nie da się posegregować. Obowiązkiem opłaty objęci są wszyscy mieszkańcy każdej gminy w Polsce, zgodnie z wprowadzonymi przepisami Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.
UG Zagnańsk
2013-05-23 09:30:46

W końcu nie wiem, czy pozostaną tzw. "dzwonki", czy zostaną zlikwidowane jak zapowiadano wcześniej. One zdają egzamin.
maja
2013-06-06 04:15:04
dzwonki
Mimo zmiany systemu odbioru odpadów komunalnych, zdecydowaliśmy o pozostawieniu tzw. „dzwonków” na ternie naszej Gminy. Mamy nadzieję, że mieszkańcy, których zdecydowana większość, tj. ponad 90 % zadeklarowała segregowanie odpadów, będzie od 1 lipca korzystała z worków na poszczególne frakcje odpadów. Chcąc umożliwić naszym Mieszkańcom segregację w każdym możliwym miejscu na terenie Gminy, postanowiliśmy pozostawić „ dzwonki” do końca roku kalendarzowego.
UG Zagnańsk
2013-06-26 16:35:57

czy wyrzucając butelkę po mleku lub puszkę po konserwie mam ją umyć aby była czysta ? a metki też mam odrywać?
MIESZKANKA
2013-07-03 09:54:55
śmieci
Chcę podziękowac gminie za zasyfiałe kosze które są do odebrania u sołtysów te przynajmniej z Kaniowa Jak można było powieżyc takiej firmie wywóz śmieci jak już widac soldnośc firmy fart
mario
2013-07-03 20:25:52
śmieci
Pytanie: czy gmina Zagnańsk naprawdę zobliguje wszystkich mieszkańców do płacenie za śmieci ? Czy nadal kosze będą mieli ci co zechcą a pozostali wywalają odpady gdzie chcą ?Dotychczas tak właśnie było! rezultaty widzimy wszędzie wokół ! NIGDZIE WPOLSCE NIE WIDZIELIŚMY BARDZIEJ ZAŚWINIONEJ OKOLICY!!!!
2013-07-04 12:19:13
śmieci
Witam, Informuję, że firma FART-BIS obsługująca wywóz śmieci pominęła w pierwszym terminie odbioru śmieci segregowanych ulice Grodową w miejscowości Tumlin-Węgle. Następnie przy terminie odbioru śmieci nie segregowanych, odebrano śmieci segregowane nie pozostawiając w zamian kolorowych worków na odpady segregowane. W wyniku działania w/w firmy obecnie nie mam w co zbierać śmieci segregowanych, ponieważ pozostawiono mi tylko worki na śmieci niesegregowane. Zwracam się z zapytaniem, kto i kiedy uzupełni mi brakujące worki. Podchodzę do problemu z głębokim zrozumieniem zaistniałej sytuacji, w fazie dopracowania organizacji odbioru odpadów, lecz oczekuję wzajemnego zrozumienia i odpowiedzi na moje zapytanie. Z poważaniem
Citizen GS
2013-07-18 21:02:07
śmieci
Uprzejmie informujemy, że Gmina Zagnańsk na bieżąco monitoruje działania firmy Fart-Bis w zakresie odbioru odpadów. Zdarzają się czasem sytuacje w których firma nie odbiera odpadów. Wystepują również zdarzenia, że mieszkańcy wystawiają worki z odpadami zbyt późno. Przypominamy, że odpady muszą być wystawione do gdz 7:00.Zgodnie z podpisaną umową z Firmą Fart - Bis obowiązuje tzw. zasada "worek za worek". Po każdorazowym odbiorze worka pracownicy firmy zobowiązani są do pozostawienia tej samej ilości worków dla mieszkańców. Prosimy o telefoniczny kontakt z Urzędem Gminy celem uzgodnienia terminu dostarczenia worków do Państwa. Z poważaniem
ug Zagnańsk
2013-07-24 07:11:51
Pytam bo nie wiem.
Mam kilka pytan odnosnie segregacji: - do którego worka należy wrzucać kartony po sokach i mleku? - czy przed wyrzuceniem np konserwy, butelki z mleka czy np ketchupu muszę je umyć? - czy ze szklanej butelki muszę usunąć papierowa etykiete?
Bbbbbb
2013-07-26 13:39:31
śmieci...
Ja płacę za śmieci niesegregowane. Dopóki są dzwonki to mi wystarcza worek za worek a jak zostana zlikwidowane to może gmina proponuje butelki i plastiki do lasu?
selena
2013-07-29 10:49:47
zagnańsk w Rzepie
pod tym linkiem artykuł, w ogólnopolskiej "Rzeczpospolitej" o wspaniałomyślności naszej kochanej gminy: "I tak np. w gminie Zagnańsk (Świętokrzyskie) zaleca się z papierowych odpadków „oderwać naklejki, plastikowe okienka kopert, usztywnienia, woskowane wkładki, taśmy samoprzylepne, sznurki, wstążki". Ze szkła trzeba zerwać papierowe etykiety." (oczywiście to nie jest konieczne jak wynika z artykułu) W związku tym pytanie, czy aglet ze sznurówki też trzeba odrywać, jak się chce ją wyrzucić do tekstyliów?
mieszkaniec5
2013-08-06 09:57:39
śmieci
Gmina Zagnańsk zgodnie z obowiązującymi przepisami zorganizowała przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalny. Stawki ustalone przez Radę Gminy w Zagnańsku należą do najtańszych w województwie. Ponoszona opłata gwarantuje odbiór odpadów komunalnych od mieszkanców w każdej ilości.
UG Zagnańsk
2013-08-08 08:31:14
śmieci
Kartony po sokach i mleku, które składają się z różnych frakcji odpadów wrzucamy do pojemnika bądź worka przeznaczonego na zbieranie zmieszanych odpadów komunalnych. Skuteczna segregacja odpadów polega m. in. na odpowiednim ich przygotowaniu do kolejnych procesów recyklingu. W związku z tym etykiety usuwamy w miarę istniejących możliwości. Taka sama sytuacja ma miejsce jeśli chodzi o mycie butelek.
UG Zagnańsk
2013-08-08 08:31:58
dot.
Do 31 grudnia 2013r. pojemniki typu " dzwonki" będą usytuowane w poszczególnych sołectwach. Po ich zlikwidowaniu istnieje możliwość zmiany deklaracji z niesegregowanych na segregowane. Wówczas mieszkańcy będą dodatkowo otrzymywać worki na odpady typu szkło, plastik i makulaturę.
UG Zagnańsk
2013-08-08 08:32:48
śmieci
"Skuteczna segregacja odpadów polega m. in. na odpowiednim ich przygotowaniu do kolejnych procesów recyklingu. W związku z tym etykiety usuwamy w miarę istniejących możliwości. Taka sama sytuacja ma miejsce jeśli chodzi o mycie butelek. UG Zagnańsk" Jeśli by tak było, to nie oddawalibyśmy "śmieci" tylko półprodukty do recyklingu. A my mamy oddawać tylko odpady posegregowane, co nie powinno wymuszać na nas wykonywania pracy służącej do stworzenia z odpadu półproduktu. Poza tym jest to ekologicznie szkodliwe, ponieważ zużyta woda i energia w procesie np. domowego mycia butelek jest wielokrotnie większa niż użyta w takim procesie w przystosowanej do tego fabryce!
mieszkaniec5
2013-08-08 09:14:44
Opłata za śmieci
Witam ma pytanie dlaczego opłata za wywóz śmieci jest pobierana za kwartał. Czy mieszkańcy Gminy są bankiem który udziela dwu miesięcznego nie oprocentowanego kredytu?
mieszkaniec
2013-08-09 10:16:25
segregowania śmieci
Być może już padła odpowiedź na to pytanie. Ale po pobieżnym przejrzeniu nie natrafiłem na zagadnienie którym jestem zainteresowany. Po zapoznaniu się z "Zasadami segregowania śmieci" jak również uchwałą Rady Gminy zatwierdzającej Regulamin utrzymania czystości i porządku - nie mogę ustalić gdzie, w jakim worku należy umieścić aluminium ( puszki po piwie, pokrywki z pasztecików itp. oraz odpadów metalowych jak np. puszka po konserwie. Generalnie chodzi mi o drobne, niewielkie odpady metalowe.
migaru
2013-08-10 11:49:26
Opłata za śmieci
Zgodnie z art. 6l §1 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminie- rada gminy, w drodze uchwały stanowiącej akt prawa miejscowego podjęła uchwałę, w której wskazała konkretne terminy jej zapłaty, tj. do 31 stycznia,30 kwietnia,31 lipca i 31 października każdego roku. Przy podejmowaniu uchwały w sprawie terminu i częstotliwości zapłaty opłaty śmieciowej radni wzięli pod uwagę doświadczenie z lat ubiegłych iż wpływy z tytułu podatków i opłat do budżetu gminy spływają z opóźnieniem, dlatego też stwarza to konieczność zapewnienia środków na pokrycie kosztów funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami komunalnymi. Mamy tu do czynienia z kosztami, które należy zapłacić, za wykonane usługi operatorowi systemu. Firma odbierająca odpady z terenu naszej gminy wystawia fakturę w cyklu miesięcznym, która jest płacona z zebranych opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Kolejna kwestia to obsługa opłaty śmieciowej i uciążliwość dla mieszkańców, wynikająca z częstych terminów płatności, dlatego też wprowadzono opłatę kwartalną podobnie jak w podatkach. W związku z powyższym rada gminy podjęła taką uchwałę, która wychodzi naprzeciw zarówno oczekiwaniom mieszkańców ale także pozwala na należyte funkcjonowanie systemu. Przyjęte rozwiązanie jest kompromisem jakie osiągnięto w wyniku debaty społecznej przed wprowadzeniem systemu na terenie naszej gminy. Pragniemy przypomnieć iż stawki, które są przyjęte na terenie naszej Gminy są niskie: stawka za odpady segregowane od mieszkańca wynosi 4,00 zł, a za odpady nie segregowane od mieszkańca wynosi 8,00 zł.
UG Zagnańsk
2013-08-13 07:43:25
segergowanie śmieci
Drobne odpady metalowe, wrzucamy do pojemnika bądź worka przeznaczonego na zbieranie zmieszanych odpadów komunalnych.
UG Zagnańsk
2013-08-13 13:20:44
segregacja śmieci
Skuteczny proces segregacji odpadów polega na selekcjonowaniu opakowań plastikowych bądź szklanych, pozbawionych resztek żywności, jak również w miarę możliwości usunięcia etykiet z butelek i słoików.
UG Zagnańsk
2013-08-13 13:21:51
problem
gdzie moge pozbyc sie odpadow typu stara farba, szyby samochodowe, pojemniki po farbie i oleju, stary olej etc etc
xlr
2013-08-18 22:05:23
worki
ktoś tu jeszcze zagląda na to forum? Co zrobić gdy firma nie zostawi worków np. na plastiki, włożyć do byle czego czy wywalić luzem.
dejacek
2013-11-12 20:57:16
CO Z POPIOŁEM
Co zrobić z popiołem,czy mieszkańcy miejscowości znacznie oddalonych od Samsonowa muszą jeździć po kilkanaście kilometrów w celu pozbycia się odpadów,czy można wrzucać do czarnych worków a może do kosza.
C.K
2013-12-28 10:03:20
popiół
Zgodnie z wielokrotnie wskazywanymi w tym miejscu informacjami po raz kolejny uprzejmie informujemy, że popiół należy wystawiać w czarnych workach, które będą odbierane przez firmę „Fart-Bis” spółka z o.o.
UG Zagnańsk
2014-01-17 09:21:41
popół
Słyszycie ludzie POPIÓŁ DO CZARNEGO WORA, a nie na drogę rowu czy lasu, ja pierd..... ludzie jakie to proste śmieciarze zabiorą każdą ilość a jak nie to to na podwórku sobie sypać
syfibrudzpopiołu
2014-03-21 20:38:15
worki na popiół
Kiedy będą odbierane szare worki przeznaczone na popiół, które firma "CEDROX" dostarczyła?
xyz
2015-10-18 13:45:55
Worki na poiół
Czy folia, z której będą wykonane worki na popiół będzie takiej samej grubości jak folia, z której wykonane są worki na pozostałe odpady segregowane? Czy worki na popiół będą posiadały otwory w swojej dolnej części, analogicznie jak worki na pozostałe odpady segregowane? Czy zdajecie sobie Państwo sprawę, że w średniej wielkości domu, ilość "wyprodukowanego" popiołu w ciągu miesiąca zimowego, to może być kilka worków o pojemności 80 l? Czy nie lepiej jest, mimo wszystko, odbierać popiół razem z odpadami zmieszanymi tj 2 razy w miesiącu?
Krzysztof Sławiński
2015-10-21 09:08:05

Śmieci
IP*:
Temat*:
Treść*:
Autor*:
Mail:
Strona:
 
Wpisz co drugi znak zaczynając od pierwszego EC5B76B3E6:


Najbliższe Wydarzenia
Zobacz wszystkie
Zamknij pasek info24
Info24
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego     |     Starostwo Powiatowe w Kielcach     |     Powiatowy Urząd Pracy w Kielcach     |     Portal Informacji Kulturalnej Województwa Świętokrzyskiego     |     Wrota Świętokrzyskie     |     LGD Dorzecze Bobrzy     |     Związek Powiatów Polskich     |     Rozkład PKP     |     Rozkład PKS     |     Kursy walut     |     Lotto     |     Pogoda     |     
RIIJST
 
Gazeta Zagnańska
 
Wirtualny spacer SIPWŚ
 
GEO-SYSTEM
 
Audiospacery
 • Stowarzyszenie Razem Dla Wszystkich
 • Zagnańsk biega - AKS
 • Zagnańskie Stowarzyszenie Rowerowe
 • Towarzystwo Ziemi Samsonowskiej
 • Stowarzyszenie Braterskie Serca
 • W Krainie Tetrapoda
 • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zagnańsku
 • Gminna Biblioteka Publiczna w Samsonowie
 • EUROPOMOST
 • Mak+
 • ZIT KOF
 • Zapytaj o Fundusze Europejskie
 • NFOŚiGW
 • WFOŚiGW
 • PGNIG
 • Zintegrowany Informator Pacjenta
 • Agencja Rynku Rolnego Oddział Terenowy w Kielcach
 • Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
 • Kącik Przedsiębiorcy
Statystyki

Mapa z Współrzędnymi Geograficznymi

50°58'41.0"N

20°39'42.4"E

Kontakt

Gmina Zagnańsk
ul. Spacerowa 8
26-050 Zagnańsk

tel.: 41 300 13 22
e-mail: sekretariat@zagnansk.pl

NIP: 959-16-71-296
REGON: 291010866

Kod terytorialny: 2604192


 

Zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox 43.0, Google Chrome 47.0, Internet Explorer 10 , Opera 34.0

projekt i hosting: INTERmedi@ | zarządzane przez: CMS - SPI
Niniejszy serwis internetowy stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Informacja na temat celu ich przechowywania i sposobu zarządzania znajduje się w Polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Zamknij